TR

H-art Collective mobil araçlarla üretim yapan kolektif bir fotoğraf oluşumudur. 2014 yılında, bu alanda birlikte üretme, dayanışma ve ortak projeler oluşturma amacıyla bir araya gelen fotoğrafçılar tarafından kurulmuştur.

Fotoğraf çeken mobil cihazlar fotoğrafın sınırlarını ve yönünü değiştirerek yeni bir akım yaratmıştır. Mobil Fotoğraf sürekli etkileyici bir üretim ile beslenen, giderek büyüyen küresel bir harekete dönüşmüş ve tüm fotoğraf hareketlerinin yanında yerini almayı başarmıştır. Ayrıca mobil cihazların kolayca ve herkes tarafından kullanılması sadece belli kişiler tarafından üretilen fotoğrafın herkes tarafından üretilmesine olanak sağlamıştır. Fotoğraf çekme eyleminin tabana yayılması, çok fazla fotoğraf üretilerek imaj çöplüğü oluşturmakla birlikte, fotoğraf alanında yeni yaklaşımların ve deneysel çalışmaların ortaya çıkmasına imkan vermiştir. Çekilen fotoğrafların mobil araçlarla icra edilmesi, fotoğraftaki zaman ve mekan öğelerini değiştirmiş, fotoğrafın daha da zenginleşmesini sağlamıştır.

H-art Collective, bu alanda icra edilecek özgün çalışmaların ve deneysel yaklaşımların peşindedir. Kolektif, yeni fotoğrafçılarla büyümeyi hedefleyerek, mobil fotoğraf alanında yenilikçi çalışmalara imza atmayı ve bu deneyimleri paylaşmayı amaçlamaktadır.

Saygılar
H-art Collective Ekibi

EN

H-art Collective is a photography collective which is active in mobile photography. It is established by the photographers who came together in order to produce, cooperate and create common projects.

Taking photography by mobile devices create a new trend by changing the border and direction of the photography. Mobile photography turns out to be a global movement which develops quickly and is fed by continuous impressive production. It achieves to be one of the photographic movements. While spreading of taking photograph to the masses results in trash of images, it also creates the means for new approaches and experimental works in photography. H-art collective is after unique works and experimental approaches in this field.

H-art Collective aims to create innovative works in mobile photography and to share this experience with the other photographers with the contribution of new colleagues.  

Best Regards
H-art Collective Team